Jakou píseň zpívala Ellen Lenská na benefici Luby Skořepové?

V únoru se konala veřejná benefice náchodské rodačky, herečky Luby Skořepové (*1923 – †2016). Ellen Lenská přijala pozvání mezi vystupující hosty, aby zazpívala jednu z hereččiných oblíbených písní. Jak se celá akce vydařila?

„S Lubou Skořepovou jsem se nikdy nesetkala, ačkoli jsem ji celé roky obdivovala. Byla pro mě vzorem vitality, hodně mě bavilo její pojetí astrologie. Milovala jsem ji v Chalupářích a vlastně i v mnoha jejích dalších rolích,“ řekla zpěvačka Ellen Lenská.

Do posledního místa naplněný sál Městského divadla v Náchodě, publikum tleskající ve stoje – veřejná benefice Luby Skořepové zaznamenala velký úspěch. Na Lubu Skořepovou přijela do Náchoda zavzpomínat celá řada kolegů z herecké a filmové branže, kteří bavili diváky historkami z divadelního prostředí i soukromého života této pozoruhodné herečky (zúčastnili se Jaromíra Mílová, Vlastimil Harapes, Václav Vydra, Ivan Vyskočil, Ondřej Kepka, Jaroslav Hanuš, Jan Míka, Tomáš Magnusek). Role průvodce celou akcí se zhostil moderátor Aleš Cibulka.

Vzpomínalo se a zpívalo: Ellen Lenská vystoupila s písní Nechte zvony znít

O hudební vystoupení se postaraly zpěvačky Eva Pilarová se směsí písní a Ellen Lenská se skladbou Nechte zvony znít, která patřila k zamilovaným písním Luby Skořepové. Mezi povídáním a zpíváním se také promítaly hereččiny fotografie a videa z jejího života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *